AKGÜN VezneSİZ
Yayınlanma Tarihi: 24.07.2013 | Son Güncellenme Tarihi: 15.11.2013

VeznesizVezneSİZ temel anlamda Hasta Kabul sürecindeki hasta trafiğini rahatlatmak ve hastaların ilgili polikliniklerden elindeki kart veya barkod ile kendi sıra numaralarını alabilmelerini sağlamak için yazılmış bir uygulamadır. Tercihe bağlı olarak bir kart veya barkod sistemi (hastayı sisteme tanıtmak için hastaya özel kart oluşturulur ya da hasta tckimliğinin üzerine bir barkod yapıştırılır), poliklinik kapıları önüne konulan bir kart/barkod okuyucu ve uygulama yazılımı ile çalıştırılır. Hasta Tckimliği üzerine yapıştırılan barkod/kartı okuttuktan sonra otomatik olarak sıra numarası ve provizyon takibi alınır ve polikliniğe kayıt edilir.

VezneSİZ uygulamasının sağladığı kolaylıklar ve başlıca kullanım hedefleri aşağıdaki maddelerle açıklanabilir;

  1. Her poliklinikte bir Vezne olanağını sunar. Vezne görevini üstlendiğinden bu işlemden sorumlu olacak hekimin ve yardımcı sağlık personelinin meşguliyetini ortadan kaldırarak verimi arttırır.
  2. Okuma-yazma bilmeyenlerin bile kolaylıkla kullanabileceği bir basitlikte bir uygulamadır. Muayene sırası, Sonuç gösterme sırası farklı resimlerle sembolize edilmiştir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.
  3. Kart ( manyetik, çipli vb) maliyetlerini ortadan kaldırır. VezneSİZ sisteminde üretilen barkodlar/kartlar bu sisteme geçen her hastanede ve sağlık ocaklarında  kullanılabilir.
  4. VezneSİZ sistemi internet, SMS,  telefon vb. randevu sistemleri ile hastaneye randevu alarak gelen hastaların işlemleri içinde kullanabileceğinden bu konularda da personel iş yükünü azaltır.
  5. VezneSİZ sisteminde hasta ve hekim, yeni sonuç gösterecek hastaları kolaylıkla sıra dâhilinde görebilmektedir. Böylece içeride hasta muayenesi devam ederken yeni kayıt veya sonuç gösterme için hastaların ve yakınlarının içereye girmelerine gerek kalmaz ve hastanın mahremiyeti korunmuş olur.
  6. Aynı zamanda eğer hastane içerisinde digital boy-kilo ölçer, tansiyon ölçer ve infrared termometre  bulunuyorsa; ölçüm öncesi cihaza bağlı barkod/kart okuyucuya kimlik üzerindeki barkod/kart okutularak kişi tanımı yapıldıktan sonra  hastanın boyu, kilosu, vücut yüzölçümü, vücut kitle endeksi, tansiyonu, vücut ısısı kolaylıkla ve personele ihtiyaç duymadan ölçülebilir ve ölçüm değerleri otomasyonda kişinin sayfasında saklanabilir. İşlem günündeki durumun değerlendirilmesinin yanı sıra önceki değerler de kayıtlı olacağı için hekime mukayese imkanı verir. Tanımlanan sınır değerler veya % değişim-zaman kriterlerine göre kritik eşikler oluşturularak, sistemden uyarı alınabilir.
  7. Poliklinik kapılarındaki VezneSİZ ekranları bilgilendirme ve eğitim amaçlı da kullanılabilmektedir.
  8. Sesli şikâyet ve memnuniyet uygulaması yapılabilir.

 


ÜST

Akgün Yazılım © 2021