Siteye giriş için uyum problemi yaşamamak adına Güncel tarayıcı kullanın!

15 Haziran 2021 - Salı


30 Mayıs 2021 tarihinde Marmara Üniversitesi Kariyer Gelişim Zirvesi düzenlendi. Kariyer Gelişim Zirvesi, iş dünyasının önemli şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile öğrenciler bir araya getirdi. Gelişen ve değişen iş hayatının mercek altına alındığı etkinlikte; iş hayatının profesyonel isimleri iş hayatındaki tecrübe ve deneyimlerini, firmaların stratejilerini, faaliyet alanlarını, sektördeki sorunları ve çözüm önerilerini anlattıkları konuşmalar yaptılar.

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sn.Ahmet Hamdi ATALAY da zirvede konuşmacı olarak yer aldı. Sn. ATALAY üniversite hayatından itibaren neler yaptıklarını, iş hayatındaki tecrübe ve deneyimlerini, iş hayatında ihtiyaç duyulan nitelikleri, iş ahlakı anlayışını, fark yaratan yönlerini anlatttı.

Konuşmasında Türkiye’deki eğitim sisteminin önemini ve değerini vurgulayan Sn. ATALAY, profesyonel hayatı boyunca dünyada bulunan gelişmiş ülkelerin tamamını dolaşmış biri olarak, Türkiye’de bulunan üniversitelerin, eğitim kurumlarının, öğretim görevlilerinin, akademisyenlerin, fiziki imkanların, kampüslerin geride olmadığını belirtti.

Gençlere ERASMUS vb. programlarını önemsemelerini belirterek gereken şeyin farklı kültürleri tanımak, farklı ortamlarda bulunmak olması gerektiğinin altını çizdi.

“Türk mühendisleri dünyanın en iyi mühendisleridir.” vurgusunu yapan Sn. Ahmet Hamdi ATALAY mühendisliği problem çözme sanatı olarak tarif etti. Gençlerin karşılaştığı zorlukları, problemleri fırsat olarak adlandırarak ilerlemeleri gerektiğine de dikkat çekti.

Ayrıca Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz kariyerlerinde yol açabilmeleri adına geleceğin mühendislerine “Akıllı olun, fark yaratın, bulunduğunuz yere değer katın, varlık sebebinizin farkında olun, doğruluktan ve doğru yoldan ayrılmayın, dürüst ve güvenilir olun.” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Uçtan uca bilişim alanında çözümler üreten AKGÜN, yeni nesil ile bir araya gelerek hem tecrübelerini gençlerle paylaşmakta hem de onlardan aldığı enerji ile yoluna hızla devam etmektedir.