Tam Ekrandan çıkmak için
1 - Buraya sağ tıklayın.
2 - "Tam Ekrandan Çık" seçeneğini seçiniz.
Siteye giriş için uyum problemi yaşamamak adına Güncel tarayıcı kullanın!

26 Nisan 2007 - Perşembe


AKGÜN Hyatt Otel’de üst düzey katılımla gerçekleştirdiği açılış gelenleri büyüledi.

Türkiye’nin yazılım sektöründe lider firması AKGÜN, yurt dışı açılımında üs seçtiği Azerbaycan’da Bakü ofisinin açılışı ile yazılım faaliyetlerine hız verdi. 26 Nisan 2007’de Bakü’de Hyatt Otel’de gerçekleştirilen muhteşem açılışa  Azerbaycan Türkiye Büyükelçisi Sayın Hüseyin Avni KARSLIOGLU ve Sayın Bakan Yardımcıları katıldılar.

Katılımın üst düzey olduğu açılışta konuşma yapan AKGÜN, Genel Müdürü Sayın Temel AKGÜN Bakü’de böyle bir ofisin gerekliliğine dikkat çekerek “Yazılım alanında dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da ciddi atılımları gerçekleştirmek istiyoruz. Bu anlamda firmamızın bilgi ve becerisini kurumsal anlamda büyük bir titizlik ve disiplinle yaygınlaştırmayı görev kabul ettik. Kurumsal alanlarda otomasyon kullanımı Türkiye’de yaklaşık 20 yıllık bir geçmişe sahiptir. Türkiye’de otomasyonun kullanımıyla başlayan bilgi sistemleri, kurum-personel ve vatandaşlar üzerinde oldukça önemli yararlar sağlamıştır. Otomasyonun faydaları saymakla bitmez. Kurumun performansını her yönden maksimum kılar. Biz de bu faydaları dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da uygulamak ve yaygınlaştırmak amacındayız” diye konuştu.

Bilgi Sistemlerinin yaşam standartlarını önemli oranda artıracağının altını çizen AKGÜN, “Türkiye’de Sağlıkta Dönüşüm Projesi çerçevesinde Kurumsal alanda devrim yaratan bu projeler halkın yaşam standardını yükseltmiştir. Hizmet kalitesinin artmasında bilgi sistemlerinin payı büyüktür. Biz firma olarak hizmet vermeyi kendimize ödev kabul ettik. Kurumsal anlamda bilgi, beceri ve deneyimimizi dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile paylaşmak istiyoruz. Bunun için de ilk adımı Bakü ofisimizle attık. Her iki ülke adına hayırlı olmasını temenni ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmanın yapılmasının ardından firma tanıtımı ve çeşitli kokteyllerle tanıtımın gerçekleştirildiği ve katılımın üst düzey olduğu açılış görülmeye değerdi.