Tam Ekrandan çıkmak için
1 - Buraya sağ tıklayın.
2 - "Tam Ekrandan Çık" seçeneğini seçiniz.
Siteye giriş için uyum problemi yaşamamak adına Güncel tarayıcı kullanın!

21 Aralık 2021 - Salı


16 – 17 Aralık 2021 tarihlerinde BTK Ana Konferans Salonunda Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen 38. Ulusal Bilişim Kurultayına Gümüş Sponsor olarak katıldık.

Ana Teması “Yeni Normalde Dijital Ekonomi” olan etkinliğe çok sayıda kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler ile öğrenciler katılım sağladı.

“Teknoloji ve İnsan” sloganı ile gerçekleşen etkinlikte bilişim sektörünün ve dijital dönüşüm ekosisteminin sürdürülebilirliğine, istikrarının sağlanmasına ve rekabet gücünün artırılmasına yönelik birçok panel düzenlendi.  Bu kapsamda “Dijital Türkiye için Politika ve Stratejiler” oturumunda Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sn. Ahmet Hamdi ATALAY yer aldı. Sn. Ahmet Hamdi ATALAY konuşmasında dijital dönüşümün 3 aşamadan oluşan bir “Dönüşüm ve Gelişim” süreci olduğunu ifade ederek, bu aşamaları şu şekilde belirtti:

1-      Veri ve bilgilerin sayısallaştırılması ( Digitization)

2-      Süreçlerin elektronikleştirilmesi (Digitalization)

3-      İş Modellerinin ve iş yapış tarzlarının dönüşümü ( Digital Transformation).

Sn. ATALAY dijital dönüşüm sürecinin 3 bileşeni olduğunu vurgulayarak “Bunlar teknoloji boyutu  (altyapı ve araçların dijitalleştirilmesi), strateji, politika ve süreçler boyutu ve insan boyutudur.” dedi.  Ayrıca Türkiye’nin dijitalleşme konusunda bazı alanlarda dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu vurgulayan Sn. ATALAY, sağlık ve bankacılık sektöründe dünyaya örnek olduğumuzu belirtti. Bu yıl 35. yaşını kutlayan AKGÜN Teknolojinin Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşümünün öncüsü olduğunu belirten Sn. ATALAY, bunun diğer sektörlere de yaygınlaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

Sn. ATALAY “Dijital dönüşümün geri dönülmez bir yolculuk olduğunu” vurgulayarak bu konudaki en önemli zayıflığın “nitelikli insan kaynağı” olduğunu söyledi. Ayrıca Sn. Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz “Bu konuda eğitim sistemimizin mutlaka yeni yaklaşımlara ihtiyacı var” dedi.

Kurumunuzu geleceğe taşıyacak stratejik ve teknolojik atılımlarınızı, AKGÜN çözümleri ile sağlayın.

Etkinlik kapsamında çok sayıda Cumhurbaşkanlığı, Bağlı Kuruluşlar, Bakanlıklar, Yerel Yönetimler, Üniversite Akademi, Özel Sektör, STK Temsilcileri, Bilim İnsanları, Bilişim Profesyonelleri ve Uzmanları standımızı ziyaret etti. Standımızda AKGÜN HBYS, iVital, BioBot, X-Eye Mammo ve X-Eye Toraks ürünlerimizi sunduk. 35 yıllık tecrübesi ile bulunduğu sektörlere yön vere AKGÜN, geleceğin teknolojik çözümlerini üretmeye devam edecek.