Tam Ekrandan çıkmak için
1 - Buraya sağ tıklayın.
2 - "Tam Ekrandan Çık" seçeneğini seçiniz.
Siteye giriş için uyum problemi yaşamamak adına Güncel tarayıcı kullanın!

13 Aralık 2017 - Çarşamba


BThaber tarafından yapılan Türkiye’nin önde gelen 500 bilişim şirketi araştırmasının sonuçları açıklandı.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektörlerinin zirvedeki ilk 500 şirketinin açıklandığı organizasyonda, sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında zirve yine AKGÜN’ ün oldu.

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan ilk 500 bilişim şirketi araştırması bu yıl 18. kez gerçekleştirildi. BThaber Şirketler Grubu adına M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından yapılan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırmasında Türkiye’nin en büyük ilk 500 bilişim şirketi açıklandı.

Bilişim sektörü yöneticilerinin yanı sıra STK Başkanları, kamu görevlileri ve basın mensuplarının da katılımıyla gerçekleşen organizasyon, BThaber Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin yapmış olduğu açılış konuşmasıyla başladı. Bilişim sektöründe faaliyet gösteren 1000’den fazla şirketin bu araştırma için kendileriyle verilerini paylaştığını dile getiren Göçe, elde edilen sonuçların bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirketler için olduğu kadar kamunun ilgili birimleri için de son derece güvenilir veriler sağladığına vurgu yaptı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de bilişim sektörünün eğilimlerine ve vizyonuna uygun bir motto seçmeye özen gösterdiklerini belirten Göçe, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilişim başlığında, her türlü yeniliğin, verimlilik ve fayda için her ölçekli şirkette yerini güçlü biçimde aldığını görmek, bu yıl ‘bilişim sektörü iş dünyasında kök salıyor’ mottosunu belirlememize neden oldu. Bilişim 500 araştırmasında her yıl yeniliklere imza atıyoruz. Bu sene de araştırmamızın mottosu paralelinde tüm Türkiye’ye yayılıp, her ölçekte şirkette hayat bulan, bilişim odağında önemli yenilikleri hayata geçirdik. Bilişimle kalkınan bir Türkiye için attığımız bu adımın, yani hayata geçirdiğimiz yeni kategorilerin büyük önem taşıdığına inanıyoruz” dedi.

AKGÜN, Türkiye’nin önde gelen sektör araştırması Bilişim 500’ün 18. yılında da sektörel AR-GE Yatırımı kategorisinde zirveyi kimseye bırakmadı.

AKGÜN Grup olarak, Bilişim 500’ de yükselişimizi her yıl sürdürüyoruz. Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi AKGÜN, Türkiye bilişim sektörünün en kapsamlı araştırması olarak kabul edilen ve bu sene 18.’si düzenlenen Bilişim 500’de, Bilgi Teknolojileri, Türkiye Merkezli Üretici/ Donanım/ Yazılım, Sektörel Yazılım Gelirleri, Sektörel Yazılım Üretici Gelirlerine göre ve AR-GE Yatırımı Yapan Şirket olmak üzere toplam 8 kategoride ödül alarak büyük bir başarıya daha  imza attı.

Uzun yıllardır hem ülkemizde hem de uluslararasında sağlık, eğitim, yerel yönetim, savunma, telekomünikasyon, kamu ve özel sektör alanlarında full otomasyon gibi bilişim ve yazılım alanlarında birçok başarılı ürün ve çözümler geliştiren ve büyük ölçekli yazılım ve donanım projeleri yürüten AKGÜN, Türkiye’nin her bir köşesindeki kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik son teknoloji ürün ve hizmetler sunmaya öncelik veriyor.