Siteye giriş için uyum problemi yaşamamak adına Güncel tarayıcı kullanın!

18 Haziran 2021 - Cuma


24 – 25 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşen Discover The Talent etkinliğine Platin Sponsoru olarak katıldık.

“Pandemi'den sonra yeni dünyamız” mottosu ile yapılan etkinlik online olarak düzenlendi. İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi vb. üniversitelerden çok sayıda öğrenci etkinlikte yer aldı.
 
AKGÜN olarak sanal standımızda öğrencilerle staj olanaklarımız, AKGÜN’de KARİYER üzerine online görüşmeler yaptık. 

Etkinlikte yer alan Discover The Trends kongresinde Genel Müdür Yardımcımız Sn. Züleyha AKGÜN GENÇER «AKGÜN ile Sağlıkta Dijital Dönüşüm» konusunda gençlerle buluştu. Konuşmasında “AKGÜN olarak 35 yıldır Türkiye’nin dijitalleşme süreçlerini destekleyici ürün ve çözümler geliştiriyoruz ve hatta bu yazılımlarımızı ülkemizi temsilen ve Türkiye’nin teknoloji üssü olabilmesi adına diğer ülkelere de ihracatını gerçekleştiriyoruz.” dedi. Sunumunda IOT, veri madenciliği, yapay zeka uygulamaları, sanal gerçeklik konularına da yer veren Sn. Züleyha AKGÜN karar destek çözümlerimiz ve yapay zeka uygulamalarımızdan AKGÜN X-Eye Toraks, X-Eye RibOut, X-Eye Mammo ve iVital ürünlerimizi anlattı. Sn. AKGÜN konuşmasında iş dünyasındaki gelişmelere yer vererek sözlerine “Endüstri 4.0 ile birlikte yeni ihtiyaçlar, yeni ürünler, yeni meslekler doğuyor. Big data, bulut teknolojileri, geleceğe yönelik karar destek mekanizmaları, sürekli iyileşme ve gelişim, kurumsal kültür ve hafıza, sistematik yaklaşımlar vb. yeni iş alanları, yeni meslek alanları ve istihdam artışı gibi hususlarda olumlu ilerlemeler olacaktır.” şeklinde devam etti.

AKGÜN, 35 yıllık tecrübesi ve gençlerden aldığı enerjiyle ve AR-GE inovasyon projeleriyle sağlık, telekomünikasyon, eğitim, savunma alanlarındaki çalışmalarla gelecek için teknolojik çözümler üretmeye devam edecektir.