Tam Ekrandan çıkmak için
1 - Buraya sağ tıklayın.
2 - "Tam Ekrandan Çık" seçeneğini seçiniz.
Siteye giriş için uyum problemi yaşamamak adına Güncel tarayıcı kullanın!

27 Kasım 2014 - Perşembe


13 Kasım 2014 tarihinde ATO Congresium Ankara’da düzenlenen 2. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK’ın katıldığı törenle açıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri IŞIK, yaptığı konuşmada, küresel pazarlardan pay almanın en önemli yolunun Ar-Ge ve inovasyona dayalı teknolojik ürün üretmekten geçtiğini söyledi. Teknoloji geliştirme bölgeleri ve Ar-Ge merkezlerine çok ciddi destekler verdiklerini anlatan Bakan IŞIK, “Şu anda dünyada söz konusu merkezlere en agresif desteği veren ülkelerden biri Türkiye’dir. Bu alanda yapılan 100 liralık harcamanın 60 lirasını şirketler yapıyorsa, 40’ını devlet yapıyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan IŞIK, “Maliye Bakanımızla prensip kararı aldık, detayını çalışacağız. Teknoloji geliştirme bölgelerinde yapılan araştırmaların saha uygulamalarının da en azından belli ölçüde Ar-Ge mesaisine dahil edilmesi. İşini iyi yapan insanları bu işten soğutacak adımlar atmak istemiyoruz. Buna da fırsat vermemek açısından ciddi bir çalışma yapacağız ve buradaki Ar-Ge mesaisini biraz daha artırmış olacağız. Yani teknoparklara biraz daha fazla destek vermiş olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Zirvenin açılışına AKGÜN Yönetim Kurulu Başkanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Teknokent Girişimcisi Sayın Temel AKGÜN katılım sağladı.  

Başarılı teknoloji geliştirme bölgelerinin yöneticilerini tebrik eden AKGÜN, törenin ardından beraberindekilerle birlikte teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren şirketlerin proje sergilerinde incelemelerde bulundu.