Tam Ekrandan çıkmak için
1 - Buraya sağ tıklayın.
2 - "Tam Ekrandan Çık" seçeneğini seçiniz.
Siteye giriş için uyum problemi yaşamamak adına Güncel tarayıcı kullanın!

12 Aralık 2014 - Cuma


2011 yılından bu yana T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tescilli ARGE Merkezi olan AKGÜN, 3. Özel Sektör AR-GE Merkezleri Zirvesinde Ar-Ge Merkezi Belgesini alarak sektörünün yıldızı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketleri arasında yer alan AKGÜN, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen AR-GE Merkezi Belgesi’ni 3. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde almaya hak kazanarak SEKTÖRÜNDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI.

Üstün teknoloji fikrinden yola çıkarak Ar-Ge Merkezini kuran AKGÜN Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Temel AKGÜN’e Başbakan  Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun onayı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından AR-GE Merkezi yetki belgesi, ilk sırada verildi.

Bilişim sektörüne ve yurtiçi/yurtdışı müşterilerine büyük hizmetler vererek geliştirdiği ürünlerle dünya bilişim sektörü ile rekabet edilebilmesi kapsamında AKGÜN Ar-Ge Merkezinin örnek çalışmasının önemine dikkat çeken AKGÜN Yönetim Kurulu Başkanı Temel AKGÜN, Ar-Ge Merkezleri zirvesi öncesinde yaptığı açıklamada; Türkiye’deki 164 adet Ar-Ge merkezinden bir tanesinin de AKGÜN Ar-Ge Merkezi olduğuna vurgu yaptı. AKGÜN, “İnsan yaşamını kolaylaştırarak, emsalsiz projelere imza atan, her an yeni bir bilginin ve yaşamımızı zenginleştiren bir uygulamanın peşinde koşan ekibime, AR-GE Merkezinde sahip oldukları konforun vermiş olduğu kaliteyi, müşterilerimize ve ürettiği son teknoloji ile donatılmış ürün ve hizmetlere de yansıtmakta olduklarından dolayı bugün burada bir kez daha teşekkür etmek isterim.’’ cümlesiyle konuşmasını sonlandırdı. Sektörde bir ilk olan Ar-Ge merkezimizde gerçekleştirilen faaliyetler ve projelerle gerek ülkemize gerekse iç ve dış müşterilere önemli katkılar sağlamayı hedef edinen AKGÜN Yazılım, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belgelendirilmiş yetkili AR-GE Merkezleri arasında yer almanın haklı gururunu sahip olduğu bu belge ile bir kez daha pekiştirmiştir.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’ da gerçekleştirilen 3. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesine katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Sayın Fikri IŞIK, kamunun yanı sıra özel sektörün de Ar-Ge yatırımlarını mutlaka artırması gerektiğinin önemine değinerek; Ar-Ge merkezlerinde üretilen projelerin ve ürünlerin, yeni Türkiye’nin bir başka açıdan vizyonunu ortaya koyacağını vurguladı. Zirvenin, ilgili paydaşlarla Ar-Ge merkezleriyle ilgili önümüzdeki dönemde oluşturulacak politikalara ışık tutacağını ifade eden Işık, “Ekonomide güçlü olmak istiyorsanız teknolojide, teknolojide güçlü olmak istiyorsanız bilimde de öncü olmalısınız.” şeklinde ifade etti.

Işık; Ar-Ge Merkezi Performans Endeksi sıralamasına girenlere ödüllerini ve Ar-Ge Merkezi belgesi almaya hak kazanan firmalara belgelerini takdim etti.

Ankara’ da 6.000 m2 kapalı alana sahip müstakil binasında Ar-Ge Merkezini kuran ve sektöründe bir ilke imza atan AKGÜN Yönetim Kurulu Başkanı Temel Akgün; Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesine Genel Müdür Yardımcısı, Ar-Ge Koordinatörü, Kalite ve Metot Geliştirme Koordinatörü ve Ar-Ge Personelinden oluşan heyetle iştirak etmiştir.

Eşsiz Mimarisi ile çalışanların motivasyonunu arttıran AKGÜN AR-GE Merkezi’ nde;

İçerisi tamamen şeffaf camlardan oluşan AR-GE Merkezi’ nde yöneticiler dâhil tüm çalışanlar açık ofiste çalışmaktadır.  Ofisteki ses izolasyonu da yine şeffaf camlarla sağlanmaktadır. AR-GE Merkezi’ nde 3 toplantı odası bulunmaktadır. Dinlenme alanı da bulunan merkezin bulunduğu kat yeşil bir alana bakıyor. Merkezin bir bölümünde yalınlık ve şıklık konseptlerini harmonize edildiği  renkli koltuklar bulunmakta olup, Çalışanlar laptoplarını alarak bu koltuklarda çalışmayı tercih etmektedirler. Mimari olarak farklı bir tarza sahip olan AR-GE Merkezi’ nde keskin ve iddialı bir mimari tercih edilmiş, soğuk ve sıcak malzemeler arasında kontrast oluşturulmuş; karşıt malzemeleri kullanarak motivasyon ve takım gücü hissettirilmeye çalışılmıştır.