Tam Ekrandan çıkmak için
1 - Buraya sağ tıklayın.
2 - "Tam Ekrandan Çık" seçeneğini seçiniz.
Siteye giriş için uyum problemi yaşamamak adına Güncel tarayıcı kullanın!

9 Kasım 2016 - Çarşamba


T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, “Ar-Ge Personeli İstihdamı”, “Ar-Ge Harcama Yoğunluğu”, “Proje Kapasitesi”, “İşbirliği ve Etkileşim”, “Ticarileşme” ve “Fikri Mülkiyet Yetkinliği” olmak üzere toplam 6 boyutta değerlendirmenin yapıldığı, 2015 yılı verilerinin kullanıldığı, Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi 2015  açıklandı.

2015 yılı Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi çalışması 127 Ar-Ge Merkezi üzerinden gerçekleştirilmiştir. Sektörel sıralama açısından bakıldığında ise AKGÜN Bilgisayar Prog. ve Tic. Hiz. Ltd. Şti.  bilgisayar ve iletişim hizmetleri sektöründe 5. sırada yer almıştır. 2015 yılında endeks puanı açısından önceki yıla göre yükseliş göstermiştir.

Önümüzdeki süreçte bu başarımızı kalıcı hale getirmek ve performans endeksinin genel sıralamasında en  üst noktaya çıkarmak için kaliteli, yenilikçi ve teknolojik faaliyetlerimize yenilerini ekliyoruz.

Pazarda AKGÜN ürünlerinin gördüğü yoğun ilgi de bu yükselişimizi gösteriyor zaten. Mutluluk verici bir sonuç.

Ülkemizin bugün en çok ihtiyaç duyduğu, gelecekte büyümesinin ve gelişmesinin en temel taşını oluşturacak olan kurumlar ARGE merkezleri.

Gücümüz ve ekonomimizin sürdürülebilir bir büyümeye sahip olması için güçlü ARGE merkezlerine ihtiyacımız var. Bu anlayış çerçevesinde bütçemizin büyük bir bölümü ARGE merkezine aktarılıyor.