Tam Ekrandan çıkmak için
1 - Buraya sağ tıklayın.
2 - "Tam Ekrandan Çık" seçeneğini seçiniz.
Siteye giriş için uyum problemi yaşamamak adına Güncel tarayıcı kullanın!

16 Nisan 2015 - Perşembe


AKGÜN Hizmette Katkı Plaketi ve Dış Kaynaklı Eğitimlerin Sertifika Töreni, AKGÜN Plaza Ahmet Akgün Konferans Salonunda Gerçekleştirildi…

Yenilikleri dünya ile aynı anda takip eden ve ülkesinde öncülüğünü yapan AKGÜN Grup, personeline sunduğu dış kaynaklı eğitimin sertifikalarını Ulusal ve Uluslararası üst düzey temsilcilerinin ve tüm AKGÜN Personelinin davetli olduğu ‘’Ekonomide Atılım İçin Bilişim’’ töreninde verdi.

Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören ödül töreni, AKGÜN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Temel Akgün’ ün açılış konuşması ile başladı. Genel Müdür Yardımcısı, AR-GE Koordinatörü ve Satış Pazarlama Koordinatörünün konuşmacı olarak katıldığı ödül töreninde; sertifikalar ve hizmette başarı plaketi verildi.

Temel AKGÜN : “Bilişim sektörünün güçlüler ligini, AKGÜN ürünlerinin devrimi belirleyecek! “

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren AKGÜN Grup Yönetim Kurulu Başkanı Temel AKGÜN, bilgi teknolojilerinin, ekonomik ve sosyal alanda etkisini artırdığını, bugünün ve yarının güçlü ekonomilerini belirleyen en etkili silah haline geldiğine vurgu yaptı. Sayın AKGÜN, konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’29 yıldır sağlık alanında köklü değişikliklere imza atan firmamız, Türkiye’deki sağlık ve kamu kurum  kuruluşlarına hizmet vermektedir. Bugün gelinen noktada  global ölçekte hasta bilgisine ulaşılabilmektedir. Global dünyada amacımız; insan yaşamını kolaylaştırarak, emsalsiz projelere imza atmaktır. Hali hazırda çalıştığımız AR-GE projelerinden Akciğer X-ray Görüntülerinde Bilgisayar Destekli Tanı Projesi ile sağlık hizmet sunumunda bir çığır açmış bulunmaktayız. Bu proje, kanserin gözden kaçırılmasının önüne geçerek bilgisayar programlarını kullandırmaktadır. Akciğer BDT adı verdiğimiz AR-GE projemiz; gözden kaçırılan nodülleri hekim ya da radyoloğun dikkatine sunmakta olup; kanserin geç evrelerinde teşhis edilmesinin önüne geçmekte ve erken teşhis sağlamaktadır. Diğer projemiz DICOM Uyumlu Meme Kanseri Karar Destek  Sistemi Projesi ile meme kanseri erken evrede teşhis edilerek yaşam süresinin uzatılmasına katkı sağlayacaktır. Bu projemizin üretimi tamamlanmış olup önümüzdeki günlerde piyasaya sunulacaktır.

Firmamız uluslararası alanda rekabet edecek standartlara, fiziki mekana, politikalara ve çalışan kalifikasyonuna sahiptir. Firmamız ülkemizin uluslararasında marka olmuş sağlık bilişimi firmasıdır. ‘’

Yönetim Kurulu Başkanımızın ve diğer konuşmacıların konuşmalarının ardından; AKGÜN Grup ailesine sağladığı katkılardan dolayı birim personellerine AKGÜN Yönetim Kurulu Başkanı Temel Akgün tarafından ‘’Hizmette Başarı Plaketi’’ verilirken; iç ve dış kaynaklı eğitim programlarını başarı ile tamamlayan Akgün Personeline de sertifikaları takdim edildi.