AKGÜN Plaza Açıldı! Sağlık ve Bilişimin Buluşması 21 Ekim 2011’de Gerçekleşti
Yayınlanma Tarihi: 21.10.2011 | Son Güncellenme Tarihi: 02.11.2018

AKGÜN Grup, üstün hizmet kalitesini devam ettirmek, müşterileri ve çalışanlarına farklı imkânlar sunmak adına son teknoloji ile donatılmış yeni Plazasının açılışını 21 Ekim 2011 tarihinde Devlet Bakanları ve Sağlık Bilişim cemiyetinin önde gelen isimleri ile gerçekleştirmiştir. AKGÜN Grup tarafından organize edilen açılışa, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet ERDÖL, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz ÖZAK, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sayın Muhammet BALTA ile çok sayıda hastanenin Başhekimi, Yönetici ve Hekimleri katılmıştır.

Açılış günü aynı zamanda AKGÜN Plazada “Sağlıkta Bilişim” isimli seminer düzenlenmiştir. Seminer başlangıcında davetliler AKGÜN Plazada yer alan konferans salonunda ağırlanmış ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Temel AKGÜN açılış konuşmasını gerçekleştirmiştir. Ardından TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Sayın Cevdet ERDÖL konferans salonunda tüm davetlilere konuşmasını gerçekleştirmiş ve konuşmasında günümüzde AKGÜN Grubun üretmiş olduğu gibi kaliteli yazılımlar olmadan hekimlerin çalışmasının mümkün olmayacağını vurgulamıştır. Sayın ERDÖL’ ün konuşmasının ardından, davetlilere AKGÜN Grup logolu taşınabilir bellekler ve şemsiyeler takdim edilmiştir. AKGÜN Grup tarafından seminere katılım sağlayan her bir hastane kapsamında hastanelerin mevcut teknik alt yapılarını aktaran teknik birer rapor hazırlanmış ve seminer sonunda ilgililere takdim edilmiştir. Seminer davetlileri, Devlet Bakanları ve Sağlık Bilişim cemiyetinin önde gelen isimleri arasından açılış maksadıyla AKGÜN Gruba armağan getirenler, armağanlarını Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Temel AKGÜN’ e takdim etmişlerdir. Seminer ve açılış davetlileri seminer sonrası AKGÜN Grup tarafından Metropolitan Hotel’ de ağırlanmıştır.

Resmi açılışı yeni gerçekleştirilen AKGÜN Plaza da sadece bu kapsamda ayrılan ve tüm katı kapsayan fuaye alanında AKGÜN Grubun müşterilerine sunmuş olduğu ürün ve çözümler sergilenmiş, AKGÜN Grup iş ortakları da bu alanda ürünlerini sergileme fırsatını elde etmişlerdir. Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerin ardından davetliler etkinliğe fuaye alanında sergilenmiş ürünleri inceleyerek devam etmişlerdir.

Seminerin ardından tüm davetliler ve AKGÜN Grup çalışanlarının Plaza VIP girişinde bulunan açılışın organize edildiği alana alınmasıyla saygı duruşuna geçilmiş, İstiklal Marşı okunmuş ve ardından AKGÜN Plazanın açılışı gerçekleştirilmiştir. Açılışı gerçekleştirilen AKGÜN Plaza, yazılım üretim ve AR-GE konseptine uygun olmakla birlikte, 6 toplantı salonu, 200 kişi kapasitelik konferans salonu, yemekhane, fitness salonu, mescit ve dinlenme alanları ile 400 personelin istihdamını sağlayabilecek şekilde son teknoloji ile donatılmıştır. Açılışa katılan sayın Devlet Bakanları ve Sağlık Bilişimin dünyasının önde gelen isimleri Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Temel AKGÜN eşliğinde AKGÜN Plazayı gezerek, son teknoloji ile donatılmış çalışma alanlarına duymuş oldukları beğenileri ifade etmişlerdir.

1986 yılından bugüne kadar; daima ticari ve ahlaki etik değerlere saygılılık ilkesini benimseyen AKGÜN Grup, açılışı gerçekleştirilen AKGÜN Plazada imza atacağı büyük projeler ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartarak, kalıcı hale getirme amacında olduğunu bir kez daha vurgulamıştır.


ÜST

Akgün Yazılım © 2020