AKGÜN SMS Bilgilendirme Sistemi
Yayınlanma Tarihi: 24.07.2013 | Son Güncellenme Tarihi: 20.12.2013

smsbilgilendirme

Teknolojinin tüm hızıyla ilerlemeye devam ettiği bu dönemde iletişim olanakları da aynı hızla bu ilerlemeyi takip etmektedir. Hayatımıza yakın bir tarihte girmesine rağmen hepimizin vazgeçilmezi olan cep telefonları sundukları kolaylıklarla kullanıcılarını bağımlı hale getirmektedir. Cep telefonlarının ilk çıkan modelleri ile birlikte sunulan SMS yani Kısa Mesaj Sistemi ise hemen her kullanıcının mutlaka kullandığı bir hizmet olarak varlığını sürdürmektedir. Son günlerde çıkan akıllı telefonlar,  e-mail gibi diğer iletişim araçlarını her ne kadar elimizle kontrol edebildiğimiz hale getirseler de SMS’nin popülerliğini hala geçememişlerdir. Yapılan bir istatistiksel çalışmaya göre e-maillerin okunma oranı sadece %22 iken, kısa mesajların okunma oranı ise %98’dir. Üstelik her kullanıcının elinde akıllı telefon olmadığı göz önüne alındığında ise kısa mesajın büyük fark ile diğer iletişim araçlarının önüne geçtiği aşikârdır.

AKGÜN YAZILIM işte bu nedenlerden dolayı belirleyeceğiniz herhangi bir kişi/gruplara gerekse veya irtibata geçmek istediğiniz ilgililere hızlı ulaşım ihtiyacını giderebilmek için Toplu SMS Gönderim sistemini hazırlamıştır. Toplu SMS Gönderim sistemi sayesinde;

 • Yöneticilere, personele ve tanımlayacağınız kişilere SMS yolu ile bilgilendirme mesajları yollayabilir,
 • Grup tanımlayabilme özelliği sayesinde özellikle periyodik yapılacak SMS gönderimlerinde her defasında kişileri tekrar seçmenize gerek kalmadan SMS’lerinizi tek bir tuş ile gönderebilirsiniz.
 •  Toplu mesaj gönderimlerinin yanı sıra, Manuel SMS Gönderim ekranı sayesinde istenilen kişilere manuel tek mesaj gönderimi yapabilirsiniz.
 • Personel doğum günleri ve evlilik yıl dönümleri ile tıp bayramı, hemşireler günü gibi tüm özel günlerde istenen personele SMS ile otomatik olarak kutlama mesajları gönderebilir ve bu mesajları şablon olarak tanımlı tutabilirsiniz.
 •  Toplantı öncelerinde katılımcılara SMS ile hatırlatma mesajı gönderebilirsiniz.
 •  GSM numarası kayıtlı olan ve randevu başvurusu yapan kişilere randevu teyit mesajı yollayabilirsiniz. Randevulu müşterilere/kişilere ise istenilen gün kadar önceden hatırlatma mesajı gönderebilirsiniz.
 •  Yine sistemde tanımlanmış birçok farklı istatistikî bilgiyi istenilen zamanda gönderebilir ve alabilirsiniz.
 •  Zamanlayıcı ekranı sayesinde önceden gerekli ayarlamaları yapıp mesajların istenilen saatte gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 •  Log (Kayıt Defteri) ekranı sayesinde yapılan gönderimlerin durumunu (başarıyla gönderilip gönderilmediğini) takip edebilirsiniz.

Aynı zamanda Toplu SMS Gönderim Sistemini kullanarak;

 • Programa giriş yaparken güvenlik düzeyini artırmak için giriş yapmaya çalışan kullanıcının cep telefonuna gönderilen güvenlik kodunu girmeden programa giriş yapması engelleyebilirsiniz.
 •  Bütün bunların yanı sıra bilgi sisteminizle ilgili olarak;kurumunuzda kullanmakta olduğunuz ilgili tüm önemli bilgileri (en son yedek alma tarihi, diskte kalan boş alan miktarı gibi)  yine SMS yolu ile istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

ÜST

Akgün Yazılım © 2021