Tarihçe
Yayınlanma Tarihi: 22.07.2013 | Son Güncellenme Tarihi: 17.04.2015

tarihce1986 yılında Trabzon’ da kurulan AKGÜN Grup, Sağlık Bilgi Sistemlerinin üretiminin yanı sıra; Belediye Bilgi Sistemleri, İnsan Kaynakları Bilgi Yönetim Sistemleri çözümleri ile farklı alanlardaki tecrübelerini müşterilerine sunduğu hizmete ve ürün kalitesine yansıtmaktadır. IT Teknolojileri konusunda çalıştığımız sahalarda AR-GE, Yazılım Üretim, Eğitim ve Destek Hizmetleri, Ağ, İletişim ve Bilgi Güvenliği Teknolojileri danışmanlığı ve Medikal IT Danışmanlık hizmetleri vermektedir. AKGÜN Grup, Devlet Hastaneleri, Özel Hastaneler, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve Kamu Kurum Kuruluşlarında hizmet vermektedir. Başarılı geçmişi ile Türkiye’ nin önde gelen IT Firmaları arasında yer almakta ve Hizmet sektöründe Global ve Bölgesel lider olma vizyonuyla hareket etmektedir. Akgün Grubun ulaştığı başarının arkasında, Müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım sadece maddi kazanımlarla değil, bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinciyle iç içe gelişmektedir. Grup yine bu bilinç çerçevesinde özellikle sağlık, eğitim, çevre, kültür- sanat ve alanlarına odaklanan çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerini hayata geçirmektedir. Akgün Grup, sadece Türkiye sınırları içinde değil Uluslararası arenada da müşterilerine hizmet vermekte ve adından başarı ile söz ettirmektedir. Üstün Teknoloji, yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı sunmakta olup, Bölgesel ve Küresel anlamda yükselmeyi hedef almaktadır.

Türkiye’ de farklı bölgelerde ve Yurtdışında mevcut temsilciliklerimiz aracılığıyla Hizmetlerini her zaman müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alarak sunmaktadır. SağlıkNET Sistemine geçiş ile ilgili çalışmalar büyük bir hassasiyet ve özenle takip edilmiş, Sağlık Bakanlığı’ nın SağlıkNET Dönüşüm Programlarına şirketimizde katılmış ve bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Akgün olarak; kurumlarımızda yürütülecek söz konusu çalışmalar çerçevesinde AR-GE, Yazılım, Üretim, Ürün Kalite ve güvence birimleriyle gelişim çalışmaları devam ederken, kurumlarımızla pro-aktif olarak iletişim içerisinde çalışılmaktadır. Çalıştığımız kurumlarımıza gönderdiğimiz SağlıkNET eylem planı ile kurumlarımızın SağlıkNET’ e geçişleri sorunsuz şekilde olması için eylem planı oluşturulmuş ve başarı ile geçiş gerçekleştirilmiştir.

Akgün Grubu, tüm birikim ve işbirliklerinin bir ürünü olarak dünya çapındaki gelişmelere hızla uyum sağlayarak Türkiye’ de IT Sektöründe değişimin öncüleri arasında yer almaktadır. Yazılım ve Hizmet Sektörü’ nde lider, AR-GE Merkezi AKGÜN Grup, Hastaneler için geliştirmiş olduğu yeni projeleri uluslararası alanda tescil ettirmek için CMMI Level 3 ( Capability Maturity Model Intergation) Olgunluk Seviyesi 3 Belgesine sahiptir. Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS), Aile Hekimliği Bilgi Sistemi (AHBS), Görüntü Arşivleme ve iletişim sistemi (PACS), Tedarik Yönetim Sistemi (TYS), Dokuman Yönetim Sistemi (DYS), Belediye Bilgi Sistemi, Dijital Hastane, İnsan Kaynakları Bilgi Yönetim Sistemi, Core Builder, AK ERP- CRM İş Yönetim Sistemi’ nin yanısıra AR-GE Ürünlerimiz, HBS İş Zekası Uygulamaları, LCD Çağrı ve Bilgilendirme, Kiosk Hasta Kayıt ve Bilgilendirme, Eğitim Portalı, Isı ve Nem takip sistemi, Akıllı kalem, Personel Bilgi Sistemi, Toplu SMS Gönderim Sistemi, Klinik Asistan, Online LBS, Hizmet Sunum Modülü AKhizmet, Kan Alma Bilgi Sistemi, Acil Serviste Konsültant Sistemi, Acil Çağrı ve Hasta Takip Sistemi Medisaver, Sözel Order, Personel Devam Kontrol Sistemi,İlaç Bilgi Sistemi Vademecum..


ÜST

Akgün Yazılım © 2021